Köpek Bakımı Rehber Dökümanları Köpekler

Yavru Köpeklerin Gezdirilmesi

Yavru Köpeklerin Gezdirilmesi
3.5/5 - (25 votes)

Köpekler, her canlı gibi özenle beslenen ve bakılan, insanın en sağdık dostlarından birisidir. Bakımları, eğitimler, hareketleri konularda özen göstererek bakmanızda her zaman fayda vardır. Yavru Köpeklerin diğer cinsleriyle her zaman iletişim içerisinde olması, her türlü gelişimlerini etkileyebilir. Bazen oyun, bazen aralarında konuşma köpeğinizi daha mutlu edebilmektedir. Bu durumda yavru köpeklerinizi erkenden gezdirmeye başlamanız önerilmektedir. Fakat gezdirmeye çıkmadan önce birkaç noktaya değinmeniz gerekmektedir.

Yavru Köpeklerin Gezdirilmesi

Yavru Köpekler dışarı çıktıkları zaman etrafındaki her nesne ile etkileşim içerisinde olabilirler. Bu yüzden eğitim sürecinin yani sizi dinlediğinin kanaatindeyseniz dışarı çıkarmaya başlayabilirsiniz. Farklı alanlarda bulunan mikroplar ve sular köpeğinize zarar verebilir. Tüm aşılarının tam olması sağlığı açısından önem taşımaktadır. Kirli sulardan uzak durmasını sağlayarak çimenler üzerinde gezmesine izin vermelisiniz. Çimenler üzerinde gezmesi için farklı böceklere karşı koruma altına almanız gerekmektedir. Yavru Köpekleri gezdirmeye başladığınız zaman tasmasının rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Daha önce hiç karşılaşmadığı bu aletle baş edemeyebilir. Gövdeden bağlamalı, boyun kısmını tam sıkmayan tasmalar, yavru köpekler için yapılmış ideal bir tasma türüdür. Köpeğinizin farklı dönemleri için temin edeceğiniz ürünler, her bakımdan sizin adınıza fayda sağlamaktadır.

Köpeğinizin ve sizin sosyalleşmesi adına dışarıda gezmeniz en önemli aktivitelerden bir tanesidir. Farklı uygulamalara değinmek, gezmek ve oynamak istiyorsanız yukarıda yer alan maddelere özen göstermeniz gerekmektedir.

Hayvan Sitesi

Yorum Yaz