Güvercin Türleri

Bursa Güvercini

Bursa Güvercini

Genel olarak bakıldığında siyah beyaz ve bazen kiremit rengine sahip olan Bursa Güvercini, ana renkleri ile ön plana çıkmaktadır. En büyük özelliği havada makaracı olmalarıdır.

Kuşçular tarafından keyif kuşu olarak da adlandırılan bu güvercinler, son zamanlarda popülerliğini yitirmiş gibi görünse de, eski müdavimleri tarafından hala en çok beslenen güvercinler olarak göze çarpmaktadır.

Bursa Güvercini’nin fiyatına gelecek olursak, Güvercin pazarlarında her bütçeye uygun Bursa güvercini bulabilmek mümkündür. Öyle ki, Bursa güvercini piyasasını bilmeyen kuşçular tarafından tabiri caizse indirilen, kaçak olarak yakalanan Bursa güvercinleri asıl değerlerini bilmedikleri için çok ölü fiyatlara verilebilmektedir.

Büyük şehirlerde, özellikle İstanbul, İzmir, Ankara gibi Bursa güvercinlerinin nesilleri pek fazla bulunmadığından ötürü, Bursa güvercinine olan ihtiyaç oldukça fazla olmaktadır. Güvercin besleyen kuşçular tarafından kümeslerinde bulundurmak isteyecekleri özelliklere sahip olduğu için, fazlaca ön plana çıkmaktadır.

Bursa güvercini, Mardin güvercini gibi başka bazı türlerden daha fazla özelliğe sahiptir. Özellikleri Mardin güvercinleriyle bir tutulamayacak kadar çoktur.

Yorum Yaz