Kedi Türleri

American Shorthair (Amerikan Kedisi) Özellikleri

Amerikan Kedisi
2.7/5 - (12 votes)

Genel Bilgi

Yer:İngiltere
Renkleri:1) Baskın renkler: beyaz; mavi; kızıl; krem 2) İki veya daha fazla renk: üç renkli dişi kedi rengi; siyah ve turuncu; mavi ve krem; gölgeli ve duman rengi 3) çizgililer: kahverengi ve gri şekilli; kla
Bakım: Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:özgürlüğüne çok düşkün, vasat karakterli
Tüy Şekli: Kısa
Boyut: Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7)

Çocuklarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 6

Sadakat: 6

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:5.5)

Oyunculuk: 7

Hareket İhtiyacı: 4

Bakım İhtiyacı (Ortalama:3.5)

Taranma: 2

Genel Bakım: 5

American Shorthair

American Shorthair, çok cana yakın kedi ırklarından birisidir. Oldukça sevimli, bir o kadar da zeki ve atılgan olan American Shorthair kedileri insanlarla yaşamaya bayılırlar. Uyurken değişik mimik hareketleriyle etraftakilerin ilgisini çeker. Çok sıcakkanlı hayvanlardır. Özellikle çocuklarla oyun oynamayı ve kalabalık ortamları seven American Shorthair kedileri, sosyal kedi ırkları arasında yer alır.

Yanakları diğer kedilere göre dolgun olup, orta boyutlara sahip badem şeklindeki gözleri ve dikdörtgen şekline benzeyen burunları vardır. Ağızları küçüktür, tam da yüz hatlarına uyum sağlar. Gelişmiş çenesi ve geniş omuzları olan American Shorthair, oldukça asil ve güçlü bir görünüme sahiptir. Yuvarlak patileri ve orta uzunluktaki bacakları ile dikkat çekici bir görünüme sahiptir. Tüyleri sayesinde soğuğa dayanıklı olup her mevsime uyum sağlayabilirler.

Amerikan Kedisi

American Shorthair kedileri genellikle siyah, krem ve kahve renklerine sahiptirler. Bu kediler sadece kuru mama ve yaş mama ile beslenmezler. Ayrıca kuru gıdalardan ve kemikli ürünlerden de hoşlanırlar. Tüy bakımı için diğer kedilerde olduğu gibi haftada 2 kez düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Düzenli fırçalandığında kedi ile sahibi arasında da duygusal bir bağ oluşacaktır.

American Shorthair ırkının 1900’lü yıllarda ilk evcil kedi olan Buster Brown ırkına benziyor olması da dikkatleri çekmektedir. 20. yüzyılın başlarında bir gemi seyahati sırasında Amerikan kargo gemisinde keşfedilmiştir ve ardından ünlü bir ırk olmayı başarmıştır.

Yorum Yaz