Kedi Türleri

Australian Mist Özellikleri

Australian Mist
2.5/5 - (2 votes)

Genel Bilgi

Yer:Avustralya
Renkleri: Kahverengi; mavi; leylak rengi; çikolata rengi; altın sarısı; şeftali rengi
Bakım:Bakımı oldukça kolay, haftada bir kez taranmalı/fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Sevecen, zeki, çevik, oyuncu, sahibine oldukça bağlı, kucaktan hoşlanan, mükemmel karakterli
Tüy Şekli:Kısa
Boyut:Orta

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:7.5)

Çocuklarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 8

Hayvanlarla Anlaşma: 4

Sadakat: 10

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:7)

Oyunculuk: 8

Hareket İhtiyacı: 6

Bakım İhtiyacı (Ortalama:3)

Taranma: 2

Genel Bakım: 4

Açıklama

Australian Mist; sevecen, zeki ve çevik bir kedidir. Sağlıklı ve güçlü bir yapısı vardır. Sahibine çok bağlıdır. Sahibinin yanından ayrılmaz ve sürekli olarak onun peşinde dolaşır. Sabırlıdır ve mizaç olarak her zaman pozitiftir. Kucakta durmaktan hoşlanır, diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi anlaşır.

Australian Mist

Australian Mist için tüy bakımı zor değildir. Haftada bir kez tarama yapılması yeterlidir. 5 dakikalık bir fırçalama işlemi yeterli olacaktır.

Bu ırk yeni ve melez bir ırktır. Autralian Mist; Burmese ve Abyssinian cinsi kedilerin karışımından elde edilmiştir. Yeni tanınmaya başlanmıştır. İsmi 1998 yılında resmi olarak tanınmış ve kayıtlara geçmiştir. Adından anlaşılacağı gibi Avustralya kökenlidir. Son derece evcil ve sadık bir kedi olarak bilinir.

Fiziksel Özellikleri

Australian Mist‘in orta boyda sert ve kaslı bir vücudu vardır. Erkekleri dişilerine göre biraz daha büyüktür. Kafa yapıları yuvarlaktır. Gövdeyle uyumludur. Tüylüdür, ancak tüyleri kısadır. Gözleri yeşil renktedir. Büyük, parlak ve yuvarlak gözleri bulunur. Birbirine yakındır ve burunlarına doğru eğimlidir. Kulakları küçük ve diktir. Özellikle erkek kedilerin yüz hatları güçlü ve anlamlıdır. Göğsü yuvarlak ve geniştir.

Arka bacakları ön bacaklarından biraz daha uzundur. İnce ama güçlü bacakları vardır. Kuyrukları kalındır. Patileri oval şeklindedir. Noktalı ve mermer desenli, kahverengi, mavi, lila, çikolata, altın ve şeftali renklerde olabilir. Gölgeli bir görünümleri vardır. Dış görünümü karışık desenli ve pusludur.

Yorum Yaz

1 Yorum