Kedi Türleri

Savannah Özellikleri

Savannah 2
4.5/5 - (6 votes)

Genel Bilgi

Yer:Afrika
Renkleri:Sarı; gri; fildişi; krem; ten rengi; açık turuncu; açık kahverengi; kızıl; kahve; siyah; kehribar
Bakım:Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/ fırçalanmalı.
Karakter Özelliği:Zeki, oyuncu, hareketli, sıcakkanlı, yumuşak, nazik, suyu seven, ev yaşamına ve tasmayla gezmeye alışabilen, ilgiden, okşanmaktan, öpülmekten hoşlanan, sosyal
Tüy Şekli:Kısmen uzun
Boyut:Büyük

Özellikleri

Karakteristik (Ortalama:10)

Çocuklarla Anlaşma: 10

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Hayvanlarla Anlaşma: 10

Sadakat: 10

Egzersiz İhtiyacı (Ortalama:9)

Oyunculuk: 10

Hareket İhtiyacı: 8

Bakım İhtiyacı (Ortalama:6)

Taranma: 6

Genel Bakım: 6

Savannah, Afrika kökenli bir Kedi ırkıdır. Sahip olduğu sağlam karakteri ve neşesiyle, sahibinin yalnızlığını gideren, pozitif enerji yayan popüler bir Kedidir. Yetişkin bir Savannah, pek çok evcil Kediden daha büyük boylara ulaşabilir.

Açıklama

Savannah’ın gövdesi uzundur. İnce yapılı ve esnek bir vücuda sahiptir. Kemik yapıları çok gelişmiştir ve güçlü bir kas yapıları vardır. Göğüsleri geniştir. Gövdesine nazaran başı küçük, ağzı kavisli, gözleri orta büyüklükte ve genelde badem şeklindedir. Göz rengi değişkenlik gösterir. Ayrıca Savannah kedilerinin gözünde bulunan gözyaşı lekesi karakteristik bir özelliktir. Derisinin üstünde Leoparlara benzer noktalar bulunur. Bacakları ince uzun fakat kuvvetlidir. Kuyrukları ise diğer kedilere göre kısadır.

Savannah kedilerinin karakteristik özellikleri tam bir ev kedisinde bulunan şekildedir. Oldukça zeki, oynamayı seven, sosyal bir kedidir. Sıcakkanlı ve yumuşak yapısı ile ilgiyi hemen üzerine çeker. Okşanmayı ve öpülmeyi de çok sever. Sahipleriyle ve çocuklarla çok iyi geçinen bu kedilerin en çok sevdiği oyun su dolu bir küvette oynamaktır.

Bakımı ve Beslenmesi

Savannah kedilerinin tüyleri uzun olmadığından dolayı günlük fırçalama tüy bakımı açısından yeterlidir.

Savannah kedileri, her kedide olduğu gibi dengeli beslenmelidir. Temel beslenme şekli kaliteli hazır mamalardır. Beslenme şekli yaş mamalarla desteklenebilir. Bunun yanında çok yağlı olmayan et, yumurta akı, ton balığı, çok tuzlu olmayan peynir, ızgara balık Savannah kedilerinin bayılarak yediği gıdalar arasında yer alır.

Yorum Yaz