Köpek Bakımı Rehber Dökümanları

Köpek Beslenmesi

Köpek Beslenmesi
1.5/5 - (2 votes)

Köpekler, çok eski zamanlardan itibaren insanın en yakın arkadaşlarından biri olarak görülmüşlerdir. Çünkü insanlar köpeklerden çok çeşitli şekillerde fayda görmektedir. Örneğin bir Köpek sizi, sevdiklerinizi ve evinizi koruyabilir, size arkadaş olup derdinizi unutturabilir. Aynı zamanda Köpek sahibi olmak sorumluluk duygunuzu geliştirir ve onu dolaştırmak için sürekli dışarı çıkmanız gerektiğinden, zaman içerisinde sizi daha sosyal ve sportif bir hale getirir.

Köpek Beslenmesi

Bir Köpek sahibi olmak son derece önemli bir karardır. Köpekler her ne kadar pelüş oyuncaklara benzeseler de, son derece duygusal ve bir o kadar da hassas hayvanlardır. Ona zaman ayıramayacak ve bakımını en iyi şekilde gerçekleştirmeyecek birisinin Köpek alması hem kendisine hem de Köpeğe işkence olacaktır. Bunun bilinciyle Köpek almak isteyen birisinin Köpekler nasıl beslenir ve nasıl eğitilir gibi temel soruların cevaplarını öğrenmesi gerekmektedir.

Köpek nasıl beslenir sorusu ilk yıllarında son derece önemlidir çünkü gelişim çağlarında sağlıklı beslenmeleri ileriki yaşlarını da etkilemektedir. İyi markaların hazır kuru mamaları Köpekler için yararlı olacaktır. Hem diş, hem de kemik gelişimlerini destekleyen bu mamalar, sadık dostunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin değerlerine sahiptir. Bunun yanı sıra etli yaş mamalar da hem beslenmesini hem de ödüllendirilmesini destekleyecektir. Aşırıya kaçmadan haftada 1-2 kez kuru mamalarının yanında, kaliteli yaş mamalarla beslenmeleri uygun olacaktır.

Yorum Yaz

1 Yorum