Papağan Türleri

Cennet Papağanı

Cennet Papağanı
4.2/5 - (32 votes)

Cennet Papağanı Bakımı

Cennet Papağanı, anavatanı Afrika kıtası olan bir Papağan türüdür. Papağanlara ilgisi olan hayvan severlerin dikkatini en çok çeken bu sevimli kuş türünü, yeterli ilgi ve sabır gösterdiğinizde beslemekten keyif alacaksınız.

Elbette Cennet Papağanı sahibi olmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Papağanların küçük boyutlu ve çok oyuncu olan bu türü, çift olarak satın alınmalıdır. Eğer tek olarak almayı düşünüyorsanız yeterli ilgiyi göstermeniz gerekir. Bakımı oldukça kolay olan bu Papağanlardan birine sahip olmadan önce, sizinle iletişiminin iyi olabilmesi için en fazla 2 aylıkken almanız gerekir. Eğer daha yaşlı bir Papağan seçmişseniz size uyum sağlaması olanaksız değildir ama zordur. Sabır ve daha fazla emek gerektirir. Ancak sizinle uyum sağladığında ve alıştığında gerçekten çok sevimli, oyuncu ve ilgilenmekten hoşlandığınız bir Papağan türü olduğunu göreceksiniz.

Cennet Papağanına sahip olduğunuzda, onunla yeterince ilgilenemeyeceğiniz zamanlar için, kafesinin içerisinde onun ilgisini çekecek oyuncakları bulundurmanız gerekir. Çünkü Cennet Papağanı yalnız kalmaktan hoşlanmaz ve çok hiperaktiftir.

Söz konusu Papağanlar olduğunda ilk akla gelen şey konuşma yetenekleridir. Fakat bu türün konuştuğu az rastlanan bir durumdur. Genellikle duydukları bir melodiyi taklit ederler. Sadece bu yetenekleri bile kendisini sevdirmeye yeterli olacaktır.

Yorum Yaz

3 Yorum

 • Öncesinde muhabbet kuşu besledim çift olarak
  İki sene varlığı yokluğu belli olmayan bir cift oldular
  Bize hiç alismadilar yada alistiramadik
  Sonrasinda tek olarak Cennet papagani aldik 7 aylık kuş
  Kızım da 7 aylikti
  Hiç Bir şey yapmadık sadece yem su verdik ikinci hafta kızımız in yanına yaklaşmaya oynamaya başladı oyuncaklariyla oynuyor onun eline ayaklarina konuyor kızım ona o kızıma birşeyler anlatip duruyordu??? cok güzel bir manzara bize de Bir hafta aradan sonra yavaş yavaş gelmeye basladi herhangi bir eğitim vermedik
  Kafasina göre geliyor uçuyor bizimle yemeğe geliyor cayimiza corbamiza karisiyor avize den bize bağırıyor
  Telefonuma karışıyor
  Film izliyoruz beraber
  İkinc çocuğum benim …