Papağan Türleri

Sultan Papağanı

Sultan Papağanı
3.3/5 - (7 votes)

Sultan Papağanı

Sultan Papağanı; oyunculuğuyla tanınan, oldukça sevecen, cana yakın ve sarı-beyaz-gri renklere sahip sevimli bir kuş türüdür.

Pek çok Kuş türünün aksine her yaşta eğitim verilebilen, yavruyken almanızın şart olmadığı bir Papağan cinsidir. Bu durum sizden önceki yaşantısının durumuna bağlıdır. Eğer geçmişte zor şartlar altında yetişmişse aksi ve huysuz olacaktır. Yeterli ilgi ve sabırla bu durumun üstesinden gelmeniz mümkündür.

Sultan Papağanları, konuşma yetenekleri bakımından sınırlıdır. Sadece erkekleri konuşabilir. Çünkü dişi Sultan Papağanları’nın sesleri konuşabilmeleri için yeterli değildir. Erkek Sultan Papağanları da sadece belli başlı sesleri taklit edebilir, sık duyduğu birkaç kelimeyi tekrarlayabilir.

Sultan Papağanları oldukça oyuncudur fakat, oyun oynama anlayışları kemirmek ve tırmanmakla sınırlıdır. Kafeste kalmayı pek sevmeyen bu tür, oldukça hiperaktif tavırlar sergiler. Onun için Sultan Papağanınıza evinizin bir köşesinde oyun alanı oluşturmak mantıklı olacaktır.

Kemirme ihtiyaçları çok fazla olduğundan, bu ihtiyaçlarını karşılayabilecek oyuncaklar seçmek evinizdeki bazı yerleri kemirmesini önlemek adına faydalı bir tercih olur.

Sultan Papağanı sahibi olduğunuzda onu sevgiye ve ilgiye muhtaç etmemeli, bu ihtiyacını karşılamalısınız. Böylelikle Papağanınız bu durumdan memnun olacak ve karşılığını sevimli hareketleriyle fazlasıyla verecektir.

Yorum Yaz